اخبار

سخنان مهم استاد روح خطاب به دوستان انقلاب

۱۳۹۱-۰۵-۲۹ در ۲۱:۱۸ توسط

یکشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۰۸

حجت الاسلام والمسلمین روح، جمعه شب، مورخ ۳۰دیماه، سخنان مهمی را که در پیرامون نحوه تبلیغ اسلام و انقلاب می باشد و در طی چند شب با طرح مباحث محبت و عقلانیت و آزادی آنرا پیگیری نموده، سخنانی مهم را با توجه به برخی قضایای اخیر در کشور، مطرح داشته، که بخش مورد نظر در اینجا آورده و فایل صوتی کامل جلسه و همچنین قسمت گزینش شده ،در ادامه قرار گرفته است.

صوت کامل جلسه

فایل تصویری دقیقه ۳۸ تا ۴۵ سخنرانی

فایل صوتی دقیقه ۳۸ تا ۴۵ سخنرانی

 

 

 

استاد روح از دقیقه ۳۸ تا ۴۵  به مباحث روز و با رویکرد خطاب به دوستان انقلاب اینچنین سخن گفتند:

 

تئوری‌‌ای دنبال شده و به اجرا درآمده که اگر دوست جاهلی این را صورت داده، خدا توفیق توبه به او بدهد و اگر دشمن نادانی این را اجرا نموده، خدا توفیق برگشتن و اصلاح بدهد.

این را همگان به دوستان انقلاب اطلاع دهند.

درخت و جنگلی که سبز و شاداب باشد، به راحتی آتش نگرفته و نمی سوزد ولی اگر درخت و جنگل خشک بشود، این جنگل و درخت با یک جرقه ،آتش می گیرد.

خواجه نصیر یک بیت برای خودش دارد که امروز برای رهبری عزیز انقلاب صادق است :

به گرداگرد خود چندان که بینم بلا انگشتری و من نگینم

این حماقت برخی دوستانمان بوده که خیال کردند، اگر در کنار خورشید انقلاب ستاره‌هایی باشد، این خطرناک هست!

حماقت برخی دوستانمان و داشتن یک نگاه غلط، باعث شده که امروز از همه طرف به خورشید انقلاب حمله کنند. برخی دوستان از سر نادانی، فکر می‌کردند که برای دیده شدن خورشید، بایستی ستارگان اطراف او را پاک کنند، حال اینکه صد در صد غلط عمل کردند.

راه برگشت معلوم هست و آن ایجاد ستاره‌هایی در اطراف خورشید است. این کار را می توانیم انجام دهیم، بشرطی که حماقت نکنیم و این یعنی اگر یکی از این ستاره ها، خطایی کرد، برخورد غلط نکنیم.

اگر علی مرتضی نمی بود و اطراف پیغمبر خدا را خالی می کردند، جان پیغمبر به خطر می افتاد.

خدایا تو شاهد هستی که این نسخه که ستاره ها را از اطراف خورشید پاک کنیم، غلط هست. این نسخه تنها برای ما جنگل خشک درست می کند و ما امروز نیازمند جنگل سبز و شاداب هستیم.

همه این ستاره ها بایستی خورشید را نشان دهند و البته از هر ستاره به اندازه خودش توقع داریم.

اطراف امام راحل پر بود از این ستاره ها، از شهید مدنی تا شهید دستغیب و … و امام هنگامی که اولین شهید محراب یعنی آیت الله مدنی، به شهادت رسید، فرمودند که پرچم از دست هر سرداری بیافتد، پرچم را سرداری دیگر بلند خواهد کرد.

متاسفانه برخی اشخاصی که در قامت عمارها، بلند شده اند، دانسته یا ندانسته، تئوری جنگل خشک را کلید زده اند و هر لحظه می گویند این فرد بدرد ما نمی خورد و این فلانی نیز بدرد نمی خورد و … .بگفته قدیمی ها، هزار دوست کم است و یک دشمن هم زیاد می باشد.

ما باید به این سمت حرکت کنیم که بگوییم اینها بچه های انقلاب هستند و انقلاب بابا دارد. نبایستی بچه انقلاب را حتی اگر اشتباهی هم از او سر بزند، در مقابل بابای انقلاب قرار داد و حتی نباید اگر خطایی از بچه ی انقلاب سر زد، اینرا ترسیم کرده و نشان داد.

امروز نیازمند تدبیر و هوشمندی هستیم.

 

نقشه ترسیم شده توسط رهبری عزیز :

محبت – آزادی – عقلانیت

 

یکى از کارهاى رسول اکرم(ص) این بود که فضاى جامعه را یک فضاى مهربان و سرشار از مهر و محبت بسازد تا همه‏ى مردم در آن، نسبت به یکدیگر محبت بورزند و به چشم حسن ظن و خوشبینى به یکدیگر نگاه کنند. امروز هم تکلیف ما همین است.

خطبه های نماز جمعه – ۲۸/۷/۱۳۶۸

 

انسان کامل آن است که اگر فهمید که حرفش حق است با برهان اظهار کند ومطالبش را برهانى بفهماند. اینکه در قرآن کریم دارد که لا إِکْراهَ فِى الدِّینِ (۱) براى اینکه تحمیل عقاید نمى‏شود کرد. امکان ندارد که همین طورى یک کسى تحمیل عقاید بکند. این باید با یک توطئه‏هایى [باشد] که بد را به دیگران به عنوان خوب جلوه بدهد. یا اینکه اگر انسان باشد و اگر تربیت شده باشد با برهان آن مطلبى را که دارد به مردم بفهماند. تحمیل نباشد. آگاه کند مردم را بر اینکه راه این است، نه اینکه تحمیل کند به مردم که باید از این راه بروید.

صحیفه امام-جلد ۱۴ – صفحه ۹۳

 

تحمیل یک فکر و عقیده و نظم اجتماعى بر مردم، کار موفقى نیست. مخصوصاً آن وقتى که این فکر و عقیده، با دین و عقیده‌ى دینى مردم منافات و مخالفت داشته باشد. این، جزو اصول فکرى و اسلامى ماست. آنچه که بالاخره باقى مى‌ماند، اعتقاد قلبى و دینى مردم است.

سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع حفاظت اطلاعات ارتش-۶/۱۰/۶۸

 

 

گفتنی است جلسات و سخنرانی های استاد روح در مسجد صاحب الزمان(عج) مشهد که تفسیر آیات کلام الله مجید است در شبهای محرم و صفر برگزار شده است، همچنین بعد از ایام محرم و صفر، شب های جمعه در همین محل برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید