آخرین اخبار

نقدی بر قرار دادن رئیس جمهور در مثلث نفاق،دروغ وخیانت توسط یک امام جمعه

۱۳۹۱-۰۷-۲۱ در ۱۷:۴۲ توسط

دانلود فایل صوتی این جلسه :

حجم پایین

حجم بالا

خلاصه ای از این جلسه:
در پی اظهارات امام جمعه ای در خطبه های نماز جمعه در هفته گذشته و قرار دادن رئیس جمهور در یک مثلث دروغ، خیانت و نفاق، حجت الاسلام روح در جلسه ی اخیر خود، مطالبی را در نقد سخنان این امام جمعه بیان داشته که خلاصه ای از آن بهمراه فایل صوتی کامل جلسه در زیر آورده شده است. در ابتدا استاد روح به بیان شرح ماجرا پرداخته و با استناد به سخنان این امام جمعه که در روزنامه خراسان درج گشته است اینچنین بیان داشتند:
از ویژگی علما، خدا ترس بودن انها می باشد.خدا ترس بودن عالم باید درکلمات و رفتار او دیده شود. اگر در حرف زدن،بی نظم و نسنجیده حرف بزنیم، اگر صد دفعه هم ادعای خدا ترسی هم بکنیم، فایده ای ندارد. در مقام گفتار باید منظم گفت و در مقام عمل نیز باید منظم کار را انجام داد.
حجتِ حجت خدا(مقام معظم رهبری)می فرمایند: برآیند عمومی کشور به سمت رشد و صلاح و امید است. و حال اگر مقام معظم رهبری وضعیت کشور را اینچنین ترسیم می نمایند، سایرین نیز باید با همین رویکرد سخن گویند. اگر کسی در کسوت عالم بخواهد یک مسئول اجرائی را نقد کند، این نقد هم به آن مسئول اجرایی و هم به ما و هم به خودش خدمت کرده است.
رئیس جمهور یک مصاحبه مطبوعاتی داشته است و ما کاری به درست یا غلط بودن آن نداریم. آتش افتاده در بازار مسلمین که در حال فرو کش کردن است و انقلاب اسلامی همچون ابراهیم از داخل آتش، بفضل الهی سالم بیرون می آید. پس از مصاحبه ی آقای رئیس جمهور، امام جمعه ای مطالبی را گفتند آن هم امام جمعه ای که در در حکم انتصاب ایشان آمده که شما را در یک شهر استثنائی کشور فرستاده ایم. ای کاش این آقا، پدرانه از آقای رئیس جمهور سوال می کرد. وای کاش می پرسید چند کیلو از این اشکال ها مال توست.
خدای متعال دو تا از پیغمبر ها خود را پیش یک قلدری همچون فرعون فرستاد و به آن پیامبران سفارش کرد که به آرامی سخن بگویید شاید هدایت بشود.
باید در نقد با زبانی نرم سخن گفت.

متاسفانه بجای طرح سوال صحیح از آقای رئیس جمهور، به طور دیگری سخنان مطرح شده و آقای رئیس جمهور را در یک مثلث انداختند و گفتند تو یا دروغ گفته ای یا خیانت کرده ای و یا منافق هستی!!!

روزنامه خراسان در روز شنبه در نشر سخنان آن امام جمعه، در میان مطالب، اینچنین تیتری را بعنوان یکتیتر مجزا، انتخاب می کند: خائن،دروغ یا منافق

متن این سخنان اینچنین است :

«امام جمعه، سخنان خود را خطاب به مسئولان اجرایی چنین ادامه داد: آن روز که شما از این مردم رای می گرفتید و ادعا می کردید: «ما می توانیم»، آیا می دانستید که این مملکت انقلابی است، یا نه؟! اگر می دانستید که این کشور انقلابی و ایستاده مقابل استکبار است، مشخص بود که هر روز با بحرانی روبه روست و شما باید آن را مدیریت کنید.وی افزود: اگر شما این [بحرا ن ها] را می دیدید و در شرایطی که می دانستید نمی توانید، به مردم گفتید می توانیم خیانت کرده اید. اگر نمی دانستید( چنین بحران هایی وجود دارد) دروغ گفته اید. اما اگر آن روز می دانستید و می توانید مدیریت کنید، اما خلاف توانتان عمل می کنید؛ منافق هستید.»

حال این موارد را به شیوه مباحثه طلبگی مورد بررسی قرار می دهیم.

فرض دروغگو بودن و بی اطلاع بودن از انقلابی بودن مردم یک حرف نادرست است و زمانی که این فرد در سال ۸۴ از مردم رای گرفت، از عمر انقلاب ۲۷ سال از انقلاب گذشته و این بیان اصلا غلط است.

فرض نفاق را به شهادت رهبری انقلاب پاسخ میدهیم. رهبری انقلاب می گویند: این مجموعه شب وروز درحال کارکردن است. رهبر انقلاب در تاریخ ۱۳۹۰/۲/۳ فرمودند:

آنجائى که کار و خدمت و تلاش هست، حمایت ما هست، حمایت مردم هست. و بحمداللَّه امروز کار دارد انجام میگیرد. مسئولین دولتى هم حقاً و انصافاً دارند تلاش میکنند؛ هم اعضاى دولت، هم بخصوص خود رئیس جمهور. اینها شب و روز ندارند؛ من مى‌بینم، من از نزدیک شاهدم. اینها دائم مشغول کارند، مشغول خدمت و تلاشند.

استاد روح ادامه داده و گفتند که خدا انصافتان بدهد که یک کسی شب و روز در طی ۷سال بدود و بعد شما بگویی می توانی و کار نمی کنی،پس منافقی!

شما امام جمعه به رئیس جمهور می گویی: می توانی و نمی کنی ولی حضرت آقا می گویند: می توانند وانجام می دهند.

حضرت آقا در ۱۳۹۱/۴/۷ نیز اینچنین بیان داشته که حقا و انصافا مسئولین در حال کار و تلاش هستند. حضرت اقا فرمودند:

(در مقابله‌ى با جمهورى اسلامى، همه‌ى تلاش خودشان را دارند به کار میبرند؛ هدف هم این است که نظام مقدس جمهورى اسلامى را از پشتیبانى مردم ـ از این پشتوانه‌ى عظیم ـ محروم کنند. این تحریمها و اینها که مشاهده میکنید، هدف اصلى‌اش این است. البته بدروغ ادعا میکنند که هدف تحریمها، مردم نیستند: میخواهیم به مردم ضربه وارد نیاید. مثل بقیه‌ى ادعاهاشان، این هم دروغ و فریب و خدعه است. نه؛ اتفاقا هدف اصلى، مردمند. فشارها براى این است که مردم را به ستوه بیاورند، مردم را دچار مشکلات کنند، تا از نظام جمهورى اسلامى دل ببُرند؛ رابطه‌ى قلبى آنها با نظام جمهورى اسلامى قطع شود. البته به فضل الهى، به حول و قوه‌ى الهى، در این میدان هم شکست خواهند خورد. مردمِ ما را نمیشناسند، مسئولینِ ما را نمیشناسند. این خدعه‌ى دشمن، براى مردم افشاءشده است؛ میدانند که امروز هدف این است که مردم را خسته کنند؛ لذا مشاهده میکنید، ملاحظه میکنید که پافشارى مردم و حضور مردم در میدانهاى مختلف، پرشورتر است. مسئولین هم مشغولند. حقا و انصافا مسئولین در مقابله‌ى با تلاش دشمن، تلاش خودشان را دارند میکنند.

امروز آمریکا همه‌ى نیروى خود را متمرکز کرده است براى اینکه بتواند به خیال خود جمهورى اسلامى را محاصره‌ى اقتصادى کند. خودشان محاصره‌اند، خودشان دچار مشکلند. امروز اروپا و آمریکا دچار مشکلات اساسى و غیر قابل حلند؛ حقیقتا هم مشکلات آنها قابل حل نیست. وضع آنها با وضع ما فرق میکند. ما بحمداللّه‌ همه چیز داریم. ما امکانات داریم، ثروت داخلى داریم، مردمِ خوب داریم، منابع مالى داریم، منابع انسانى داریم، بدهکارى جهانى نداریم. امکانات کشور، امکانات بسیار خوبى است. اذیت دشمن، تلاشى که دشمن میکند، براى این است که بتواند دسترسى جمهورى اسلامى را به این امکانات کاهش بدهد. تلاش مسئولین ما هم این است که این توطئه‌ى دشمن را خنثى کنند؛ ان‌شاءاللّه‌ موفق هم میشوند، تلاش خوبى هم دارد انجام میگیرد.)

کسی که خطیب جمعه است، باید پدرانه با مردم سخن بگوید. تعبیر رهبری این است که مانند فاتح با مردم سخن نگویید.

و اما فرض خائن خواندن که نشان از بی سوادی دارد. اگر طبیبی دلسوزانه بر سر مریضی بیاید و مریض درمان نیابد، آیا باید گفت که آن طبیب خائن است؟!

در ادامه استاد روح به بیان رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در مراسم بیعت ائمه جمعه سراسر کشور اشاره داشته که اهم آن عبارتند از :

:الف)باید محتوای خطبه ها سست نباشد برای خطبه خواندن به میزان کافی وقت گذاشت و نیازمند وقتی ۷ تا ۸ ساعته می باشد   ب)ائمه جمعه نباید جناحی را تقویت کنند و جناحی برخورد کنند  ج)امام جمعه با همه گرم و مهربان وصمیمی و پدرانه برخورد کند.

د) حفظ وحدت است. دشمن امیدوار است که از طریق ایجاد دودستگى و اختلاف، در میان ما نفوذ کند. این، کار بسیار ظریف و دقیقى است که روى آن سرمایه‌گذارى مى‌کند. این‌طور نیست که ما بگوییم دشمن مى‌خواهد تفرقه‌افکنى کند، ما هم مشتها را گره مى‌کنیم و شعار مى‌دهیم و نمى‌گذاریم دشمن به اهدافش برسد؛ خیر، او روشها و مکانیسمهاى بسیار حساب‌شده و دقیقى را براى این کار دارد؛ لذا ما باید هوشیار باشیم.

آن‌جا که حرفى را از کسى پیش ما مى‌آورند، یا شایعه‌یى را علیه کسى و مقامى و مدیرى و مسؤولى درست مى‌کنند، یا در ذهن کسى شکل وظیفه‌ى شرعى را مجسم مى‌کنند و مى‌گویند باید این حرف را بزنى یا این موضع را بگیرى، در همه‌ى این موارد، اولین چیزى که باید به ذهن بیاید، این است که شاید طرح این موارد را دشمن برنامه‌ریزى کرده است، تا به وسیله‌ى آن اختلاف ایجاد کند.

حفظ وحدت را اصل قرار بدهیم و اگر تکلیف شرعى‌یى هم احساس کردیم، ولى دیدیم عمل به این تکلیف ممکن است مقدارى تشنج به وجود آورد و وحدت را از بین ببرد، قطعاً انجام آنچه که تصور مى‌کردیم تکلیف شرعى است، حرام است و حفظ وحدت واجب خواهد بود.

راه علاج این مساله که برخی در موقع سخنرانی، اینچنین اشتباه نکنند، این است که خطبه فارسی را هم بنویسید مثل اینکه خطبه عربی را می نویسند تا بدین روش، درصد خطا پایین بیاید.

این تذهبون؟به کدام نسخه عمل میکنید؟

حضرت آقا می فرمایند وقتی که حرف می زنید، اگر ذره ای به وحدت ملی ضربه بزند،حرام است.

از مظلومیت های رهبری این است که نظرات وسخنان ایشان را مورد توجه قرار نمی دهیم.

به تعبیر آقا باید از منفرات بپرهیزیم، که آقا میگویندکه ائمه جمعه از چبزهایی که مردم را از ما دور میکند پرهیز کنند.

پس از سخنان استاد روح، طبق روال جلسات گذشته، جناب آقای دکتر قاضی زاده نماینده محترم مشهد در مجلس شورای اسلامی جهت پاسخگویی در جمع مسجدی های مسجد صاحب الزمان حاضر شده و به بیان صحبتهایی پرداختند. تاکنون چندین عضو شورای اسلامی شهر مشهد از جمله آقایان دکتر سرویها و حجت الاسلام مهرورز و نیز آقای جواد کریمی نماینده مردم مشهد در مجلس و مسئول محترم بنیاد شهید استان و نیز برخی مسئولین استانداری در جمع مسجدی های مسجد صاحب الزمان حضور بهم رسانیده اند.

Comments are closed.