جلسات بر اساس موضوع

دکتر سرویها فروشی نبود

۱۳۹۱-۰۸-۲۹ در ۲۰:۲۴ توسط

در ادامه جلسات استاد روح در ایام ماه محرم در مسجد صاحب الزمان مشهد، در پنجمین شب این جلسات، استاد روح با توجه به واقع بودن در هفته امر به معروف و نهی از منکر به دفاع از دکتر سرویها (عضو اسبق شورای شهر مشهد) پرداخته و شروع سخنانشان را اینچنین بیان داشتند:

از اینکه برخی می دانند ولی حرف نمی زنند، بسیار ناراحتم. از اینکه برخی خودشان را به نفهمی زده اند، ناراحتم. ای کاش عده ای درس نخوانده بودند!

هر که مظلومیت حسین بن علی را ببیند و ساکت بنشیدند، او نیز در کشتن حسین شریک خواهد بود.

خداوند امام امت را رحمت کند که فرمودند این محرمو صفر است که اسلام را زنده نگه داشت.

می توانیم در این شبها بنشینیم و حرفهایی که به هیچ درد جامعه نمی خورد بزنیم و نسبت به پیرامونمان غفلت ورزیم.

باید از دردها گفت و چه زیبا گفت شاعر که :

از درد سخن گفتن و از درد شنیدن / با مردم بی درد، ندانی که چه دردی ست!!

استاد روح در ادامه بیان داشتند که :

گله مان از آنهایی است که داخل آدم می دانیمشان ولی ساکت هستند و الا از انهایی که داخل آدمشان نمی دانیم، توقعی نداریم.

امام سجاد علیه السلام با تمسک به آیه ۱۸۷ سوره آل عمران برای گرفتن یقه یک عالم دینی بنام شهاب زهری اقدام می کنند.

وَ إِذْ أَخَذَ اللَّهُ میثاقَ الَّذینَ أُوتُوا الْکِتابَ لَتُبَیِّنُنَّهُ لِلنَّاسِ وَ لا تَکْتُمُونَهُ فَنَبَذُوهُ وَراءَ ظُهُورِهِمْ وَ اشْتَرَوْا بِهِ ثَمَناً قَلیلاً فَبِئْسَ ما یَشْتَرُونَ

ترجمه آیه :

و [یاد کن‏] هنگامى را که خداوند از کسانى که به آنان کتاب داده شده، پیمان گرفت که حتماً باید آن را [به وضوح‏] براى مردم بیان نمایید و کتمانش مکنید. پس، آن [عهد] را پشتِ سرِ خود انداختند و در برابر آن، بهایى ناچیز به دست آوردند، و چه بد معامله‏اى کردند.

منظور از الَّذینَ أُوتُوا الْکِتابَ همان علمای دینی هستند که به بیان این آیه، پیمان خدا را مفت فروخته اند. بجای اینکه با خدا معامله کنند، افتادند در عرصه لابیگری و دیگر خدا در چشمشان کوچک گردید.

رسول عزیز اسلام می فرماید: اگر عالم، علم اش را کتمان کند، در روز قیامت به او دهن بندی از آتش خواهند زد.

استاد روح در ادامه در انتقاد شدید نسبت به اعضا شورای شهر مشهد چنین بیان داشتند که :

خاک بر سر ما که فلان نماینده شورا آمده و بعد از رای به استعفای دکتر سرویها گفته که اینکه ۱۰ نفر با یکدیگر مخالف یک نفر عمل می کنند نشان می دهد که جبهه ۱۰ نفره، جبهه حق و آن یک نفر با طل است!

استاد روح ادامه داده که : این چه توجیه و چه استدلال و چه فهمی است؟!

آن فلان نماینده آمده و گفته دکتر سرویها روحیه کار جمعی نداشته. اگر سرویها روحیه کار جمعی نداشته، پس ۶ سال با شما بود و رفیقتان بود و اگر راست می گوئید چرا وقتی دعوتتان کردند که بیایید و جواب دکتر سرویها را در مناظرات بدهید، نیامدید جلو و چرا همه شما را دعوت کردند که پاسخ دهید و نیامدید پاسخ دهید؟!

عجب توجیه مزخرفی است که طرف آمده و گفته که بخاطر یک دیکته غلط که فردی را اخراج نمی کنند. آقایی که چنین توجیه می کنی، بحث ۲ تا خلاف نیست بلکه همین دکتر سرویها در متن استعفایش اعلام کرده که بیش از ۸۵۰۰ تخلف و امروز این موارد را روزنامه خراسان هم منتشر کرد.

ما به شما رای دادیم که شما نوکر شهر باشید و باید به اربابانتان که همین مردم می باشند، پاسخ دهید و بیایید و توضیح دهید.

استاد روح در ادامه از جمعیت چند صد نفره داخل مشهد خواست که پس از خواندن مطلب این فرد مسئول از روی روزنامه، به دعایی که برای او می کنند، جماعت یک صدا آمین گوییند. استاد روح از روی روزنامه همراه خود بدون آوردن نام آن شخص مسئول بیان کردند که آن آقای مسئول [منظور فرد مقابل دکتر سرویها] اعلام داشته که ابدا تخلف مالی ندارم و یک ریال هم جا به جا نشده است.

استاد روح دعا کردند که : اگر این آقا راست می گوید که خداوند به او عمری معادل عمر نوح بدهد و اگر دروغ میگوید انشا الله همین امشب رگ حیاتش قطع گردد.

در ادامه استاد روح با استفاده از کتاب تحریرالوسیله حضرت امام خمینی(ره) مبحث مربوط به امر به معروف و نهی از منکر را از صفحه ۴۶۲ برای حاضرین بیان داشتند و از مباحث امام راحل بیان داشتند که :

امر به معروف و نهی از منکر از ضرورتهای دین است. اگر امر به معروف و نهی از منکر را امت پاسکاری کند، این به منزله اعلان جنگ با خداست. امام راحل از رسول اکرم (ص) نقل می کنند که خداوند از مومنین ضعیفی که دین ندارند، بدش می آید. بعد از این سخن رسول خدا، مسلمانها تعجب می کنند و رسول خدا می فرمایند کسی که امر به معروف و نهی از منکر نمی کند، مومن بی دین به حساب می آید.

استاد روح بار دیگر با اشاره به مباحث پیش آمده در خصوص شهردار و سخنان پس از پذیرش استعفای دکتر سرویها به سوال خبرنگار از رئیس شورای شهر اشاره کردند که خبرنگار پرسیده چطور شد که آن نماینده قبلی که استعفا داد، تنها ۶ نفر رای دادند و امروز به استعفای دکتر سرویها همه اعضا و بعد آن آقای رئیس پاسخ می دهد که این رای پیام داشته و پیام اش این است که در نظام شورایی باید افراد تابع اکثریت باشند!

باید از این آقای رئیس سوال کرد که چرا شما زید و بکر را تحمل کردید و می کنید ولی نمی توانید این جوان شجاع و آزاده را تحمل کنید؟

یک عده ای با دیدن منکر بی غیرت شدند ولی ابوذر با غیرت در مقابل منکر ماند و البته هزینه ی این ایستادن را هم داد.

حاج آقای روح در ادامه به سخنان جناب مالک اشتر نخعی در مراسم تدفین ابوذر غفاری اشاره کرده و به دعاهای جناب مالک علیه ظلم کنندگان به ابوذر.

استاد روح ادامه دانند که ای مسلمانها حداقل با این فرد شجاع جناب سرویها تماس بگیرید و به او خدا قوت گوئید و خدا رحمت کند ایشان را و شیری که خوردند حلالشان باشد و خدا پدر و مادرشان را رحمت فرماید. خدا رحمت کند جناب دکتر سرویها را که خود می گوید من این کار را گذاشتم برای هفته امر به معروف و نهی از منکر.

استاد روح ادامه داده که : امروز پس از ۲۳ سال از حضور در شهر مشهد، دلم برای این مرد خیلی سوخت و به همسرم گفتم که با شماره منزل دکتر سرویها تماس بگیرد و با همسر ایشان گفتگو کند و از استقامت این بانو نیز تشکر کند.

پشت سر نیروی صالح را نبایستی خالی کرد و اگر امر به معروف و نهی از منکر نشود، بدان جامعه بر خوبان مسلط خواهند شد.

 

شنیدن فایل صوتی این جلسه به مخاطبین محترم سفارش می گردد.

دانلود فایل صوتی جلسه

 

فیلم و فایل صوتی سخنان شجاعانه جناب دکتر سرویها در صحن علنی شورای شهر بزودی در اینجا قرار خواهد گرفت.

 

 

 

مطالب مرتبط:

واقعه امروز شورای شهر ننگ شهرمان شد

 

نقد عملکرد شهرداری مشهد در خصوص فروش تراکم

Comments are closed.