اخبار روز

قلب های دانش آموزان در مدارس گرد هم می آیند

۱۳۹۳-۱۰-۲۶ در ۱۳:۵۵ توسط

اجتماع قلوب در مدارس اصفهان با هدف گسترش فرهنگ معارف مهدویت با همکاری بنیاد مهدویت و آینده پژوهی و اداره کل آموزش و پرورش اصفهان برگزار می شود.

به گزارش بنیاد مهدویت و آینده پژوهی مهدی نم نبات مسئول طرح کانون های مهدویت مدارس در گفتگو با خبرنگار ما پیرامون اجرای این برنامه و ضرورت کا در بیشتر آموزش و پرورش گفت: ۷۰ درصد جامعه با آموزش و پرورش مرتبط هستند.

لذا کار در این نهاد از اهمیت به سزایی برخوردار است.


وی اظهار داشت: پذیرش عمومی در زمینه مهدیت اولین قدم برای زمینه سازی ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به منظور ایجاد مهدوی یاوری که نتیجه مهدوی باوری که بایستی در مورد امام زمان شناخت لازم در دانش آموزان ایجاد کرد.


مسئول طرح کانون های مهدویت مدارس با اشاره به اینکه افتتاحیه این طرح دهه فجر سال ۱۳۹۲ توسط هیئت مدیره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود در کشور سردار صفوی و مدیر کل وقت آموزش پرورش استان بوده است، افزود: در طول این یکسال زمینه عملیاتی این طرح که تهیه و تنظیم سایت و معرفی طرح در مدارس صورت گرفته است با عنایت حضرت ولیعصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) امسال با ارسال بخشنامه این طرح به مدارس کار به صورت عملیاتی شروع شد.


وی در این باره افزود: در حال حاضر نزدیک به هفت هزار دانش آموز بر روی سایت کانون های مهدویت مدارس نام نویسی و همچنین موضوع فعالیت خود را تعیین نموده اند.


نم نبات خاطر نشان کرد: طرح ایجاد اجتماع قلوب مهدی یاوران در واقع تشکل بخشی به فعالیت های مهدوی در مدارس است،زیرا که دانش آموزان در مدرسه به صورت خودجوش فعالیت های مهدوی در شاخه های گوناگون انجام داده اند، این طرح باعث شد که در کنار ساماندهی و هدفمند کردن این حرکت، ظهور و بروز مناسبی به این فعالیت ها داده شود.


وی درباره اجرای طرح اجتماع قلوب در مدارس گفت: شش نفر دانش آموز در حلقه های انتظار قرار می گیرند که مجموعه حلقه های دانش آموزی در مدرسه کانون مهدوی را تشکیل می دهند و کانون های مهدوی در منطقه هیئت های مهدی یاوران را تشکیل می دهند،که مجموع هیأت ها در استان اجتماع عظیم مهدی یاوران نامگذاری شده است.


وی افزود:۲۵ فعالیت در قالب شیوه نامه به کلیه کانون ها ارسال شده است که از بین این فعالیت ها، مدراس به اختیار انتخاب نموده و طرح را اجرایی می نمانید که تابلو های انتظار، گروه سرود، تئاتر مهدویاز جمله این طرح ها می باشد.


نم نبات در ادامه به محور های فعالیت های این طرح صورت پذیرفته اشاره کرد و افزود: آموزش مدیران کانون مهدیت در مدارس اصفهان که در حال حاضر در ۸ قطب تقیسم بندی می شوندکه شامل دو قطب اصفهان و حومه . نائین، شهرضا، فریدن، کاشان، نجف آباد و فلاورجان می شود.

وی ادامه داد: یک دوره نیم روزه به همراه برنامه های مهدوی و توجیح فعالیت هایی که در این طرح در حال اجرا می باشد.


کارشناس مسؤل قرآن و عترت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از اجرای فعالیت های هماهنگ در بین مدارس از جمله خیمه انتظار، صبحگاه عاشقی، نمایشگاه، طاووسیه و را از دیگر محورهای این طرح بزرگ در اصفهان عنوان کرد.


وی از برگزاری اجتماع عظیم مهدی یاوران در اوایل سال اردیبهشت ماه سال ۹۴ خبر داد و افزود: بیش از ۴۰۰۰ نفر از دانش آموزان کانون های مدارس در روز سه اردیبهشت سال ۱۳۹۴ در جمکران طی یک برنامه فرهنگی گردهم خواهند آمد.


وی یادآور شد: ایده کانون مهدویت در مدارس توسط دو معلّم آقایان چیناوی و سلیمانی گفته شد که طرح کانون مهدویت در مدارس به منظور ایجاد اجتماع قلوب راه اندازی شده است.


امید است با هماهنگی مطلوبی که ایجاد شده است بتوانیم گامی هر چند کوچک در راستای پیاده نمودن فرهنگ مهدوی در جامعه خود برداریم وی در پایان از همکاری های اداره کل آموزش و پرورش به ویژه مدیر کل محترم و همچنین بنیاد مهدویت و آینده پژوهی به خصوص حجه الاسلام و المسلمین نیلی پور قدردانی نمود.

Comments are closed.