✅شرح دعا مکارم الاخلاق( و هب لی تکذیبا لمن قصبنی)👈جلسه هشتم ۹۸/۲/۲۲

دانلود صوت


خلاصه ی مطالب :

✅شرح دعای مکارم الاخلاق( و هب لی تکذیبا لمن قصبنی)
#بدگویی_عملا به ترور شخصیت افراد بازگشت میکند‼️اما مردم معمولا ترور فیزیکی برایشان مهم است و اصلا ترور شخصیت فرد را ترور نمیدانند.⁉️
_ تصوری که از بدگویی داریم این است که باید پشت سر باشد، اما قرآن نشان میدهد که در روی حضرت مریم سلام الله علیها با تمام وقاحت بدگویی ایشان را میکنند❗️که البته این بدگویی نشان از حقد و کنیه یست که در دلشان بوده و اینطور سرباز زده است.
🔷فَاتَّخَذَتْ مِنْ دُونِهِمْ حِجاباً فَأَرْسَلْنا إِلَیْها رُوحَنا فَتَمَثَّلَ لَها بَشَراً سَوِیًّا (۱۷)
🔹انس با خلوت خیلی مهم است.
🔶قالَ کَذلِکِ قالَ رَبُّکِ هُوَ عَلَیَّ هَیِّنٌ وَ لِنَجْعَلَهُ آیَهً لِلنَّاسِ وَ رَحْمَهً مِنَّا وَ کانَ أَمْراً مَقْضِیًّا (۲۱)
🔸در مقام دعا دست خدا را کاملا باز بدانید.خداوند در وجود آوردن فرزند بدون پدر یا معجزات دیگر دستش بسته نیست.
♦️یا أُخْتَ هارُونَ ما کانَ أَبُوکِ امْرَأَ سَوْءٍ وَ ما کانَتْ أُمُّکِ بَغِیًّا (۲۸)
🔻«الکنایه ابلغ من التصریح»در آیه نشان میدهد که قوم حضرت اینطور کنایه میزنند؛ مادرت زشت کار نبوده است! این یعنی تو اینگونه هستی!
وَ جَعَلَنی‏ مُبارَکاً أَیْنَ ما کُنْتُ وَ أَوْصانی‏ بِالصَّلاهِ وَ الزَّکاهِ ما دُمْتُ حَیًّا (۳۱)
آیامیشود! کسی در بینتان باشد اما شما از او استفاده نکنید⁉️ بله که میشود ❗️حضرت عیسی علیه السلام در بین آنها بود اما آنها نه تنها استفاده نکردند بلکه به مادرشان توهین میکردند، پس می شود کسی در مشهد باشد و از برکت حضرت رضا علیه السلام استفاده نکند( یک عده ای فقط از برکت وجود در مشهد استفاده میکنند اما از خود حضرت بی بهره هستند).
_ اگر کسی که در ایران است، بگوید؛ خوشبحال آنهایی که در لس انجلس یا سوئد هستند!!! که هر کار دلشان بخواهد انجام میدهند، اما اینجا به ما اجازه چنین کارهایی را نمیدهند؛ هر فسوق و فجوری که در آن کشورها اتفاق افتاده است به پای ایشان هم نوشته میشود! هرچند به حسب ظاهر هیچ گناهی مرتکب نشده است، ولی چون راضی به کار آنها است با آنها شریک میشود!!!

*به نقل از کانال ostadrooh@