✅شرح دعا مکارم الاخلاق( و هب لی تکذیبا لمن قصبنی)👈جلسه نهم ۹۸/۲/۲۳

دانلود صوت


خلاصه مطالب :

✅شرح دعای مکارم الاخلاق( و هب لی تکذیبا لمن قصبنی)
_گاهی بدگویی در حضور شخص اتفاق میافتد و شخص هتاک میداند که دارد به چه کسی نسبت ناروا میدهد،مانند قوم یهود که میدانستند حضرت مسیح سلام الله علیه رسول خداست اما دست از دشمنی و هتاکی برنداشتند.
⚠️انسان در مقام سقوطش حد یقف ندارد و چنان وقیح میشود که میگوید ما حضرت مسیح سلام الله علیه را با اینکه رسول خداست کشتیم،
🔷وَ یُعَلِّمُهُ الْکِتابَ وَ الْحِکْمَهَ وَ التَّوْراهَ وَ الْإِنْجیلَ (۴۸)
🔹یعنی دستش (از کتاب و حکمت و تورات و انجیل)کاملا پر است.
🔹(الکتاب) بعضی گفتن الکتاب، یعنی خدا به او کتابت یعنی نوشتن را می آموزد؛ معنای دیگری که گفتند: الکتاب جنس کتب سماوی است، یعنی خدا آنچه از کتب سماوی نازل شده است را به ایشان یاد میدهد.
🔹(الْحِکْمَهَ) یک عده ای دانش دارند، ولی بینش ندارند، قدرت تحلیل ندارند، حضرت عیسی سلام الله علیه هم سواد دارد هم دانش دارد هم بینش دارد، معنای دیگری هم که حکمت دارد یعنی باطن اشیاء را درک میکند.
🔶وَ رَسُولاً إِلى‏ بَنی‏ إِسْرائیلَ أَنِّی قَدْ جِئْتُکُمْ بِآیَهٍ مِنْ رَبِّکُمْ أَنِّی أَخْلُقُ لَکُمْ مِنَ الطِّینِ کَهَیْئَهِ الطَّیْرِ فَأَنْفُخُ فیهِ فَیَکُونُ طَیْراً بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُبْرِئُ الْأَکْمَهَ وَ الْأَبْرَصَ وَ أُحْیِ الْمَوْتى‏ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ أُنَبِّئُکُمْ بِما تَأْکُلُونَ وَ ما تَدَّخِرُونَ فی‏ بُیُوتِکُمْ إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیَهً لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (۴۹)
🔸انبیاء اولوالعزم غیر از اینکه کتاب آسمانی دارند شریعت آسمانی هم دارند!
🔸(وَ رَسُولاً إِلى‏ بَنی‏ إِسْرائیلَ)بعضی گفتند رسول بودن برای بنی اسرائیل با اولوالعزم بودن جور در نمیآید؟ بلاشک حضرت اولوالعزم است اما اینجا از سنخ، سخنی است که برای پیامبر میباشد، «و انذر عشیرتک الاقربین»یعنی از اینها شروع کن نه اینکه شما فقط برای اینها آمده ای، بعد دایره توسعه پیدا کرد، مکه را شامل شد، بعد جهانی شد، اینکه پیامبر رحمه العالمین هستند، نقطه شروعش از عشیرتک الاقربین بوده است، همانند وقتی که امام عصر تشریف میآورند نقطه شروعشان مکه است محل آغاز حرکت آنجاست نه اینکه فقط در آنجا میمانند.
🔸قدرت و توان اولیاء الهی یکسان نیست برخی از اولیاءالله فقط در نظام تشریع اجازه سخن دارند، مانند اینکه بعضی از چیزها که بر بنی اسرائیل حرام بود حضرت مسیح مایه رحمت خدا شدند به اذن خدا حلال اعلام کردند.
🔸بعضی از اولیاء در نظام تکوین الهی، در نظام آفرینش، در وجود موجودات میتوانند اثر بگذارند،به عنوان مثال وجودی که هنوز موجود نشده را هست کنند، یا شکلش را تغییر بدهند.
🔸هرکس بگوید آیا غیر خدا، کسی میتواند مریض شفا بدهد؟ هر کس بگوید نمیتواند خودش مریض است چرا که ما از این بالاتر میگوییم، غیر خدا میتواند مرده را زنده کند!!!
♦️اینکه شخصی در کنار مرحوم قاضی بودند، ماری از سوراخ در میآید این شخص میترسد آقای قاضی خواستند این شخص نترسد رو کردند به مار گفتند مُت باذن الله و مار در دم خشک شد، شخص فکر کرد که شاید آقای قاضی چشم بندی کرده است؛ بعد از نماز رفت چک کرد و دید واقعا مار مرده است، بعد آقای قاضی فرمودند دیدید مرده بود.
آنکه میتواند بمیراند میتواند زنده هم کند.
♦️شخصی رفتند پیش مرحوم نخودکی گفتند که یک مشکلی دارم، بقدری بزرگ است که اصلا نمیتوان گفت، فقط دعا کنید که مشکل بنده حل شود آقای نخودکی فرمودند مشکل شما اصلا بزرگ نیست! همسر شما فرزنددار خواهد شد هر چند که رحم ندارد؛ آن شخص رفت و دوباره بازگشت و گفت همسرم بچه دار شد، آقای اسکندری که مسجدی دارد در بلوار شهید قرنی شنید که شخصی به این شکل بچه دار شده است ایشان هم رفت پیش آقای نخودکی که ایشان برایشان دعا کنند، مرحوم آقای نخودکی فرمود بچه دار شدن مصلحت شما نیست اما شما بروید مسجدی درست کنید که از اولاد برایتان بیشتر کار خواهد کرد!
و واقعا هم همین طور است چرا که باور نمیکنم، اولادی در هر ۵ نماز پدرشان را به یاد بیاورند؛ بسیار اندک هستند فرزند های که در هر ۵ نماز پدرشان را یاد کنند.
🔸بعضی که میخواهند ولایت تکوینی را انکار کنند میگویند حضرت مسیح دعا کرد، که پرنده زنده شود یا مرده زنده شود یا کور مادر زاد بینا شود، اما اینجا حضرت میفرمایند من خودم اینکار را میکنم باذن الله ، 👈همین نَفَس الهی حضرت مسیح مردگان پا دار بنی اسرائیل را زنده نکرد؛👉 نرود میخ آهین در سنگ.حضرت عیسی دو جور مرده زنده میکرد؛ مرده ی که سالیانی است دفن شده است و مرده ی که هنوز دفن نشده است. حضرت عیسی مرده ای را که در خاک است و یا مرده ی که هنوز روی خاک است را زنده میکند؛ اما مرده های بودند که نفس میکشیدند اما حضرت نمیتوانست زنده شان کند.⁉️
_به حضرت عیسی میشود متوسل شد، اما هر کس در این عالم بخواهد کاری کند دست امام زمان عجل الله تعالی است یعنی باید اذن از ایشان داشته باشد، به عبارتی امروز شما به هر امامی متوسل بشوید به امام عصر متوسل شده اید؛
این نکته را بدانید اگر کسی #منکر ولایت تکوینی اولیاء الله است؛ در واقع با #قرآن آشنایی ندارد!

*به نقل از کانال ostadrooh@