جلسه دوم شرح فقره ی : وهب لی سلامه ممن توعدنی

✅شرح دعا مکارم الاخلاق( و هب لی سلامه ممن توعدنی)👈جلسه ی دوم ۹۸/۲/۲۸

آگوست 17, 2019 در 12:44 ق.ظ توسط

دانلود صوت


خلاصه مطالب :

✅شرح دعای مکارم الاخلاق( و سلامه ممن توعدنی)
_کسانی که تهدید میکنند هدفشان جنگ روانی درست کردن است! اگر با تهدید ها کنار برویم تهدید ها بیشتر میشود!
_در برابر تهدید هم میشود فرار کرد هم میشود مقاومت کرد که هزینه فرار به مراتب بیشتر است.👊
⚠️یک عده میگویند فرار از دشمن نکنیم به سوی دشمن فرار کنیم، به این بیان که به دشمن امتیاز بده تا کنار برود.سوال این است که آیا هرگز شده در طول تاریخ دشمن بگوید اینقدر امتیاز برای من بس است؟ مثلا در جنگ، خرمشهر را از دست دادیم، یعنی ما اگر واقعا دست از خرمشهر میکشیدیم، صدام با دیگر شهرها کار نداشت؟
قرآن کریم بعضی از این بظاهر مومنین را دارد(ماجرای جنگ احد) توبیخ میکند که شما به جای شجاعت و پیروی از ولی؛ روش دیگری را پیش گرفتید؛ که البته زمین خوردید!
🔶وَ لا تَهِنُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (۱۳۹)
🔸بعداز شکست غصه نخورید! بنا نیست همیشه مسلمانان پیروز باشند، مثلا برخی در انتخابات شرکت میکنند اما شکست میخورند، عرصه سیاست همین است بنا نیست همیشه شما برنده باشد، قانون این عالم اینطور نیست!
🔷إِنْ یَمْسَسْکُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ وَ تِلْکَ الْأَیَّامُ نُداوِلُها بَیْنَ النَّاسِ وَ لِیَعْلَمَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا وَ یَتَّخِذَ مِنْکُمْ شُهَداءَ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ الظَّالِمینَ (۱۴۰)
🔹اگر در این امتحان فهمیدی که ایمانت ضعیف است، دلیل نمیشود که گوشه گیر شوی! باید در صدد رفع ضعف ایمانتان بر بیایید!
اینکه خداوند ظلم را دوست ندارد فقط جنبه فردی ظلم را نبینید؛ ظلم های بزرگتری هم هست؛ ظلم به اجتماع به دین به رهبر اسلام؛ حضرت امیر سلام الله علیه به کوفیان دستور جنگ میدهند، میگویند «الآن هوا گرم است»، این ظلم به امیرالمومنین است.
🔶وَ لِیُمَحِّصَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا وَ یَمْحَقَ الْکافِرینَ (۱۴۱)
🔸در کارهای خیری که انجام میدهد ببینید در صد خلوصتان چقدر است؟؟؟
🔷أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّهَ وَ لَمَّا یَعْلَمِ اللَّهُ الَّذینَ جاهَدُوا مِنْکُمْ وَ یَعْلَمَ الصَّابِرینَ (۱۴۲)
❌برخی از این منبری ها میگوند خدا به هر بهانه ای میخواهد ببرد بهشت! شنیدم در برخی مجالس بزرگ، یکی از سخنرانان مشهور به صراحت میگوید: «خدا همه ی شما را بخشید!» آقاجان از کجا؟ از کدام کیسه دارید خرج میکنید؟. حسن ظن به خدای سبحان داشته باشید.اما در دین است که مردم را مایوس یا مغرور نکنید! مومن باید بین خوف ورجا بماند.
🔹دعای کمیل را اگر ندانی که گوینده اش علی مرتضی سلام الله علیه است فکر میکنید یک آدم مجرم است که دارد اینگونه سخن میگوید.
خداوند میفرماید: میخواهید بروید بهشت دو کلید لازم دارد یکی جهاد و دیگری استقامت.
♦️در عرفان الگو غلط معرفی نکنید! امام رحمه الله را سر دست بگیرید👉، ما عرفانی را میخواهیم که نماینده اش امام باشد👉، یعنی پهلوی را ببیند! در برابر پهلوی داد بزند و الا آدمی که در زمان پهلوی از این قبرستان به آن قبرستان برود بعد بگویند چشم برزخی پیدا کرد یا نکرد! این آدم خوبی است اما آدم خوب با الگو بودن فرق دارد ! هر آدم خوبی الگو نیست!

#عارفی را به ما نشان بده که در پرونده اش جهاد باشد به اضافه استقامت!!!
اینکه قرآن کریم میفرماید: النساء : ۹۵ لا یَسْتَوِی الْقاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنینَ غَیْرُ أُولِی الضَّرَرِ وَ الْمُجاهِدُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ عَلَى الْقاعِدینَ دَرَجَهً وَ کُلاًّ وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنى‏ وَ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَى الْقاعِدینَ أَجْراً عَظیما
👈این آیات جهاد همه اش مربوط به جهاد با نفس نیست! دشمن در حضور شما در برار شما ایستاده است، امروز کمال نیست که برابر دشمن سکوت کنید، بعد بگوید من دارم جهاد با نفس میکنم!!! جهاد با نفس باید در میدان جهاد، با نفس باشد. لذاست که اعتکاف در اسلام در مسجد جامع اتفاق میافتد، نه در غار نه در گوشه نشینی!!! پیامبر فرمود:«رهبانیه امتی الجهاد فی سبیل الله» خدا شاهد است که من بدم نمیآید که اینها را بخوانم و برای تک تکشان احترام قائلم، اما آن چیزی که من را ناراحت میکند معرفی کردن این آدم های خوب به عنوان الگو میباشد، کسی که من هرچه در پرونده اش نگاه میکنم یک ذره مبارزه با طاغوت نمیبینم!!! ایشان خوب هستند اما خوب بودن درجاتی دارد!
⚠️اینکه برخی عرفا میگویند:«زمانه آنها نبوده است که مبارزه کنند»؛ زمان مبارزه که پایانی ندارد، تعطیلی ندارد؛ پرچم داری کار هر کسی نیست! زمان آقای بروجردی حضرت امام فرمودند: زمان من نیست چون پرچمدار آقای بروجردی است، اما امام در آن زمان مبارزه را ترک نکرده است.مبارزه که تعطیل نمیشود، حتی یک عده ای میگفتند که تقیه باید کرد، تقیه ترک مبارزه نیست، تقیه مبارزه منفی کردن است! توجیح و ماست مالی کردن کار را درست نمیکند.
#عرفان ما نمادش امام خمینی رحمه الله علیه است!!!👉
_حوزه های علمیه باور کنید #جهاد یک ارزش الهی است! جهاد یکبار برای برانداختن نظام طاغوت است، یکبار جهاد برای حفظ نظام اسلامی است.
بنده امروز وظیفه خودم میدانم، کتاب های حضرت آقا را بخوانم و(توضیح بدهم)، چرا که امروز جهاد من برانداختن نظام پهلوی نیست! امروز جهاد بنده و امثال بنده استحکام بخشی به نظام اسلامی است.
❌برخی صبر را توسری خوردن معنا میکنند خیر! صبر یعنی استقامت به خرج دادن!
🔶وَ لَقَدْ کُنْتُمْ تَمَنَّوْنَ الْمَوْتَ مِنْ قَبْلِ أَنْ تَلْقَوْهُ فَقَدْ رَأَیْتُمُوهُ وَ أَنْتُمْ تَنْظُرُونَ (۱۴۳)
🔸یک عده ای که الان میگویند اگر امام عصر تشریف بیاورند، از ایشان به یک اشاره از ما به سر دویدن، اما موقع دویدن که میشود جا میزنند.
🔷وَ ما مُحَمَّدٌ إِلاَّ رَسُولٌ قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِهِ الرُّسُلُ أَ فَإِنْ ماتَ أَوْ قُتِلَ انْقَلَبْتُمْ عَلى‏ أَعْقابِکُمْ وَ مَنْ یَنْقَلِبْ عَلى‏ عَقِبَیْهِ فَلَنْ یَضُرَّ اللَّهَ شَیْئاً وَ سَیَجْزِی اللَّهُ الشَّاکِرینَ (۱۴۴)
🔹پیغمبر از جنبه شخص بودن عمرشان محدود است واما شخصیتشان نامحدود است، به عبارتی یک راه و هدفشان نامحدود است.
آیاتی که دستور به اطاعت از پیامبر میدهد را نمیتوانیم بگوییم که امروز حضرت رسول در دنیا نیستند! چرا که شخصیت پیامبر در علی مرتضی متبلور است شخصیت پیامبر در امام متبلور است شخصیت پیامبر در رهبری متبلور است.

*به نقل از کانال ostadrooh@

 

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.