جلسه هفتم شرح فقره ی : وهب لی سلامه ممن توعدنی

✅شرح دعا مکارم الاخلاق( و هب لی سلامه ممن توعدنی)👈جلسه ی هفتم ۹۸/۰۳/۰۲

آگوست 17, 2019 در 2:26 ق.ظ توسط

دانلود صوت


خلاصه مطالب :

✅شرح دعای مکارم الاخلاق(و سلامه لمن توعدنی)
👈یکی از مشکلات جامعه دینی که به واسطه برخی روش ها به آن مبتلا شده است، وقتی آیات بیدار کننده قرآن را میبیند، میگوید قرآن را سیاسی تفسیر نکن! مگر آیات قرآن در دست بنده است که سیاسی تفسیر کنم؟ من نوکر لسان دین هستم! اگر آیه جهتگیری سیاسی نشانمان میدهد بنده چکاره هستم که جهتگیری سیاسی نشان ندهم⁉️
📖متن کتاب دشمن شناسی:
«بنده دلم میخواهد این جوانان ما، شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتی #دانش_آموزان_مدارس روی این ریزترین پدیده های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید. گیرم که تحلیلی هم بدهید که خلاف واقع باشد؛ باشد! #خدا_لعنت_کند آن دستهایی را که تلاش کرده اند و میکنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند»
🚫پس اگر مسجدی را ببریم به سمتی که غیرسیاسی بشود، این لعنت به طریق اولی شامل کسانی خواهد شد که مسجد را از سیاست دور میکنند، تفسیری که #مباحث سیاسی نداشته باشد مفت نمی ارزد.❗️ امام رحمه الله علیه میفرمایند #سرتاپای اسلام سیاست است!
«عالمترین عالمها و دانشمندترین دانشمندها را هم، اگر مغز و فهم سیاسی نداشته باشند، دشمن با یک آبنبات ترش میتواند آنها را به آن طرف ببرد؛ مجذوبش کند، و در جهت اهداف خودش قرار دهد!»
یعنی اگر عالم را مجذوب خودشان کنند دیگر آن عالم فقیه ، سرباز دین نیست، در لباس دین #سرباز کفر است.
🔶إِذْ تُصْعِدُونَ وَ لا تَلْوُونَ عَلى‏ أَحَدٍ وَ الرَّسُولُ یَدْعُوکُمْ فی‏ أُخْراکُمْ فَأَثابَکُمْ غَمًّا بِغَمٍّ لِکَیْلا تَحْزَنُوا عَلى‏ ما فاتَکُمْ وَ لا ما أَصابَکُمْ وَ اللَّهُ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ (۱۵۳)
🔸عکس العمل در آن موقعی که آسیب دیده بودید این بود که به هیچ کس توجه نداشتید! حتی به پیامبر و این در حالی بود که پیامبر مظلومانه داد میزنند«هل من ناصر ینصرونی»!
دعوت پیامبر در اینجا دعوت به جهاد است.
🔷ثُمَّ أَنْزَلَ عَلَیْکُمْ مِنْ بَعْدِ الْغَمِّ أَمَنَهً نُعاساً یَغْشى‏ طائِفَهً مِنْکُمْ وَ طائِفَهٌ قَدْ أَهَمَّتْهُمْ أَنْفُسُهُمْ یَظُنُّونَ بِاللَّهِ غَیْرَ الْحَقِّ ظَنَّ الْجاهِلِیَّهِ یَقُولُونَ هَلْ لَنا مِنَ الْأَمْرِ مِنْ شَیْ‏ءٍ قُلْ إِنَّ الْأَمْرَ کُلَّهُ لِلَّهِ یُخْفُونَ فی‏ أَنْفُسِهِمْ ما لا یُبْدُونَ لَکَ یَقُولُونَ لَوْ کانَ لَنا مِنَ الْأَمْرِ شَیْ‏ءٌ ما قُتِلْنا هاهُنا قُلْ لَوْ کُنْتُمْ فی‏ بُیُوتِکُمْ لَبَرَزَ الَّذینَ کُتِبَ عَلَیْهِمُ الْقَتْلُ إِلى‏ مَضاجِعِهِمْ وَ لِیَبْتَلِیَ اللَّهُ ما فی‏ صُدُورِکُمْ وَ لِیُمَحِّصَ ما فی‏ قُلُوبِکُمْ وَ اللَّهُ عَلیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ (۱۵۴)
🔹مرگ ومیر قانون دارد در عالم؛ این نیست که مرگ این افراد بدلیل جنگ باشد اتفاقا حضرت رسول و حضرت امیر سلام الله علیهما از همه جلوتر بودند👊 اما شهید نشدند❗️ پس جنگیدن باعث مرگشان نبوده است. آنانی که مرگ بر آنان مستقر شده ولو در رخت خوابشان باشند مرگ به سراغشان میرود.
🔹چرا ما در جنگ شکست خوردیم؟ خداوند میخواست آنچه در سینه دارید را آشکار کند نیات شما را آشکار کند؛ یکی از آزمایشات اصلاح نیّات است!
طائِفَهٌ قَدْ أَهَمَّتْهُمْ أَنْفُسُهُمْ بعضی اینقدر رذل هستند که فقط به فکر خودشان هستند‼️ به خصوص اگر کشور در حال جنگ باشد. این نشان پستی این اشخاص است.و قرآن در جای دیگری میفرماید «علیکم انفسکم» این کمال است یعنی به خودت بپرداز، تهذیب نفس کن! به عبارتی «اهمتهم انفسهم» رذالت است «علیکم انفسکم» کمال است.

*به نقل از کانال ostadrooh@

برچسب‌ها:, , , , , , ,

Comments are closed.