جلسه ی سیزدهم شرح فقره ی : وهب لی سلامه ممن توعدنی

✅شرح دعا مکارم الاخلاق( و هب لی سلامه ممن توعدنی)👈جلسه ی سیزدهم ۹۸/۰۳/۱۱

آگوست 21, 2019 در 5:53 ب.ظ توسط

دانلود صوت


خلاصه ی مطالب :

✅شرح دعای مکارم الاخلاق(و سلامه لمن توعدنی)
❓در برابر دشمن اگر خواستیم سالم بمانیم چه کنیم؟ بعضی گفتند 😈دشمن را عصبانی نکنید. حالا اگر دشمن عصبانی بود چه؟ بعضی گفتند فرار کنید، که این هم عاقلانه نیست چرا که دشمن جری تر میشود؛ سخن قرآن در این باره این است که #دشمن_را_بترسانید👊، نه اینکه از دشمن بترسید!
✳️قرآن به ما نشان داد در جایی که #وحدت را زیر سایه #رهبر_الهی حفظ کنیم #پیروزی ازآن ماست!
⚠️منطق بعضی از افراد در جنگ «احد» این بود که این اصلا جنگ نیست⁉️ این خودکشی کردن است، به این بهانه از جنگ فاصله گرفتند.
🔷فَبِما رَحْمَهٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلیظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَ اسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَ شاوِرْهُمْ فِی الْأَمْرِ فَإِذا عَزَمْتَ فَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُتَوَکِّلینَ (۱۵۹)
🔹شفاعتی که در آیه نشان میدهد از 👈خداوند شروع میشود نه از پیامبر که شفیع هستند، به عبارتی خداوند به شفیعان میفرمایند: که از چه کسانی شفاعت کنند. 😔شخصیت این مومنان ضعیف الایمان بعد از شکست منحط و منکوب شده بود، پیامبر با طلب مغفرت و عفو به این افراد شخصیت دادند.
❓کیفیت برخورد با رهبر جامعه اسلامی باید چگونه باشد؟ ۱️⃣یک استشاره دادن به ولی مومنین! اما اعلام نظر کردن غیر از 📄نامه سرگشاده نوشتن به رهبری است به عبارتی #نامه_سرگشاده به #رهبری یعنی دارید با مردم حرف میزنید اما خطاب به رهبری است.
☝️در حکم خدا استشاره معنا ندارد⛔️ در کیفیت اجرای حکم است، که استشاره معنا پیدا میکند، مثلا جهاد حکم خداست در نحوه جنگ و جهاد مشاوره گرفتن عیب ندارد نه در اصل جهاد! #نامه_سرگشاده به #رهبری نوشتن 👈این #وهن_رهبر_اسلام است و 👈این یقینا مجاز نیست!
🔶وَ ما کانَ لِمُؤْمِنٍ وَ لا مُؤْمِنَهٍ إِذا قَضَى اللَّهُ وَ رَسُولُهُ أَمْراً أَنْ یَکُونَ لَهُمُ الْخِیَرَهُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَ مَنْ یَعْصِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً مُبیناً (۳۶)
🔸2️⃣بعد از اینکه اعلام نظر کردید به رهبر اسلام؛ اما رهبر نظر دیگری را قبول کردند، هیچ مرد و زن با ایمانی #حق_مخالفت با #ولی_امر_مسلمین را ندارد.‼️ بعد از اعلام نظر رهبر اسلام #حق_تنازع ندارید، در برابر رهبر اسلام #تسلیم-باشید. حالا اگر کسی به نام 👈#عدالت این کار را بکند، این خودش 👈بی عدالتی و معصیت است.
🔸در این آیه معصیت نگاه به نامحرم معنا نمیشود، غیبت کردن نیست، معصیت در آیه یعنی بعد از فرمان رهبر ،گوش به فرمان رهبری نباشی که مثلا رهبر دستور دادند یا نصیحت کردند که «ورود نکنید در فلان عرصه» اما شما ورود کردید این میشود معصیت‼️
🔷یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ فی‏ شَیْ‏ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ ذلِکَ خَیْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْویلاً (۵۹)
🔹بندگان خدا❗️ اسلام دستور دارد، که در برابر دشمن باید استقامت کرد👊، اما عده ای در برابر رهبر اسلام استقامت میکنند❌؛ این #اوج_نفهمی_آدم_است.
🔶فَلا وَ رَبِّکَ لا یُؤْمِنُونَ حَتَّى یُحَکِّمُوکَ فیما شَجَرَ بَیْنَهُمْ ثُمَّ لا یَجِدُوا فی‏ أَنْفُسِهِمْ حَرَجاً مِمَّا قَضَیْتَ وَ یُسَلِّمُوا تَسْلیماً (۶۵)

🔸بین رهبر و امت #حق_مشاجره نیست، امت در مقابل امام حسن مجتبی ایستاد، اما دودش در چشم امت اسلام رفت. 👈اسلام عزیز میفرماید: رهبر اسلام باید سخنشان #فصل_الخطاب باشد هم در باطن و هم در ظاهر! اگر این اتفاق نیوفتد #جایگاه_رهبر_اسلام_میلغزد و اگر بلغزد #امت_خواهد_لغزید.
🔸اگر کسی از اسلام فرار کند چیزی برای اسلام نیست، خودش ضرر خواهد کرد، همچنین اگر کسی از #انقلاب_فرار_کند برای انقلاب بدبختی ایجاد نمیشود برای خودش بدبختی درست کرده است.
🔷إِنْ یَنْصُرْکُمُ اللَّهُ فَلا غالِبَ لَکُمْ وَ إِنْ یَخْذُلْکُمْ فَمَنْ ذَا الَّذی یَنْصُرُکُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَ عَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ (۱۶۰)
🔹اسلام میفرماید عامل پیروزی عدد 💯نفرات و 🔫اسحله نیست👉، همانطور که آل سعود در مقابل یمن کم آورده است. 👈عامل پیروزی #نصرت_الهی و #رهبری_الهی؛ در این صورت هیچ کس نمیتواند ما را مغلوب کند هرچند امکان دارد ضربه بخوریم!همانطور که #امیرالمومنین شست و یک زخم برداشتند اما مغلوب نشدند.
🔹#زینب_کبری دو جور معرفی شده است، ۱️⃣یک زینب کبری که اسلام معرفی میکند که #اسیر_میشود اما #ذلیل_نمیشود اما یک زینب کبری که بعضی از مداحان بی سواد معرفی میکنند که هم #اسیر_میشود و هم #ذلیل_میشود 👈این زینبی که این مداحان معرفی میکنند همان زینبی که قرآن معرفی میکند نیست‼️.
🔹« وَ عَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ» حالا خود شما ببینید که چقدر به این آیه عمل میکنید⁉️، از خودتان بپرسید که چقدر به خداوند توکل دارید❓ یا اینکه غیر خدا هم هستند؟ غالبا مردم وقتی خدا را میبینند در کنارش ناخدایی را هم میبینند.
🔶وَ ما کانَ لِنَبِیٍّ أَنْ یَغُلَّ وَ مَنْ یَغْلُلْ یَأْتِ بِما غَلَّ دَوْمَ الْقِیامَهِ ثُمَّ تُوَفَّى کُلُّ نَفْسٍ ما کَسَبَتْ وَ هُمْ لا یُظْلَمُونَ (۱۶۱)
🔸مومنانی که تنگه کوه را رها کردند با خودشان فکر کردند که #پیامبر در حقشان #عدالت_را_رعایت_نخواهد_کرد. در نتیچه غنیمت نسیبشان نمیشود به عبارتی به پیامبر سوءظن بردند👉 یعنی #پیامبر امکان دارد که #خیانت_بکند، 👈آیه میفرماید هیچ #رهبر_آسمانی_خائن_نیست!
🔸فرق نمیکند نسبت به چه کسی خیانت کنید؛ نسبت به فرزندتان باشد، همسرتان باشد، شاگردانتان باشند، بیمارتان باشد؛ در تاریخ اسلام یکی از #خلفای خیلی مشهور از #بیت_المال_مسلمین برمیداشت و به خویشاوندانش میداد، وقتی مورد اعتراض قرار میگرفت، جواب میداد که دارم صله ارحام میکنم؛ ❗️بندگان خدا کسی حق ندارد❌ از روی بیت المال مسلمین صله رحم کند.
🔸احکام الله هم امانت است❗️؛ ابعاد خیانت خیلی بزرگ است، یکطرفش به #احکام_الله بازگشت میکند اگر احکام الهی را #درست_اجرا_نکردی یا #سست_شدی این هم #خیانت_است.
🔸دست و پا و زبان و چشم ما هم امانت است از این رو اگر #نگاه_به-نامحرم کردیم این هم #خیانت است.
🔸همچنین پست و مقام های که در دست اشخاص است این هم امانت است که اگر 👈لیاقت آن جایگاه را نداشته باشد این هم #خیانت است.
♦️امام فرمود:«معلم امانت نگهداری است که انسان امانت اوست» یعنی اگر معلمی که مثلا ریاضی میخواهد بگوید اگر ریاضی کار نکرده باشد بیاید، سر کلاس این هم خیانت است.
😰خائن با آنچه که خیانت کرده است با هم محشور میشوند، و خداوند وقتی میخواهد جزاء بدهد کاملا این عملش را به خودش تحویل میدهد. به عبارتی هر کس هر کاری کرده کاملا تحویل میگیرد.‼️
🔷أَ فَمَنِ اتَّبَعَ رِضْوانَ اللَّهِ کَمَنْ باءَ بِسَخَطٍ مِنَ اللَّهِ وَ مَأْواهُ جَهَنَّمُ وَ بِئْسَ الْمَصیرُ (۱۶۲)
🔹یقین بدانید هرکس #امام_عصر از او #راضی_نباشد 👈خداوند هم از او راضی نیست! ☝️جایگاه مخالفت با #ولی_امر_مسلمین جهنم است!‼️

*به نقل از کانال ostadrooh@

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Comments are closed.